top of page

 

ПОШУКОВІ СИСТЕМИ

 

     Пошукова система (Search Engine) - це система, призначена для пошуку інформації в Інтернеті. Вона створена для впорядкування інформації та полегшення її пошуку. Пошукових систем дуже багато. Більш ніж 800 пошукових систем існує в усьому світі.

     Використання можливе з будь-якого комп’ютера через Інтернет.

 

Українські пошукові системи

 

OAI ґарвестер

Система пошуку у відкритих архівах України. Даний сервіс надає можливість одночасного пошуку в електронних повнотекстових бібліотеках України. Даний сервіс працює на основі протоколу OAI-PMH. Протокол OAI PMH призначений для створення відкритих електронних бібліотек, який надає можливість інтегрувати інформаційні ресурси. Є власністю Міністерства освіти і науки України.

 

Ay! Український пошуковий сервер

Пошуковий сервер виконує пошук по українським ресурсам Інтернет, складається з пошукового сервера і порталу. Також точний прогноз погоди по Україні.

 

Мета 

Повнотекстовий пошук по серверам України і закордонним українським серверам, з урахуванням морфології української, російської та англійської мов. Фінансові і комп'ютерні новини, погода, маркетингові дослідження українського Інтернету.

 

Online.ua

Українська пошукова система. Каталог українських ресурсів.

 

TopPING

Каталог українських ресурсів з рейтингом сайтів та пошуковою системою. Має великий арсенал даних. Дозволяє шукати за фразами.

 

УАНЕТ - все про український інтернет

Пошукова система по українських сайтах.

 

UAport

Портал має потужні пошукові можливості у текстах документів в мережі Інтернет, архівах української преси, українських новинах, товарах та послугах. Пошук виконується не тільки українською, а й російською, англійською, французькою та іншими мовами.

 

Uaportal

Великий багаторівневий каталог українських ресурсів (тематична та регіональна класифікація), швидкий пошук за ключовими словами.

 

Bigmir

Український інформаційний портал, каталог українських сайтів, пошук, новини, спорт, суспільство, пошта, радіо. Пошук виконується через Google або через Яндекс.

 

Іноземні пошукові системи

 

ArticleFinder

Програмний продукт компанії Infotrieve, що представляє одну з найпотужніших політематичних наукових реферативних БД. Пошук ведеться серед 26 млн цитувань, 8,5 млн анотацій у 54 тис. журналів.

 

BASE 

Bielefeld Academic Search Engine - одна  з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових документів відкритого доступу в Інтернеті. Оператором BASE є бібліотека університету Білефельд (Німеччина). BASE збирає, нормалізує та індекс дані серверів репозитаріїв за допомогою "Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting" (OAI-PMH).На додаток до метаданих OAI,  BASE індексує вибрані веб-сайти і локальні дані бібліотек. Усе це разом можна шукати через один інтерфейс.

 

CiteSeerX

Пошукова система та цифрова бібліотека наукової літератури з комп'ютерних та інформаційних наук. CiteSeerX прагне поліпшити поширення наукової літератури і забезпечити поліпшення функціональності, практичності, доступності, вартості, повноти, ефективності та своєчасного доступу до наукового знання. CiteSeerX розробила нові методи та алгоритми для індексації PostScript і PDF наукових статей в Інтернеті.Замість створення ще однієї цифрової бібліотеки, CiteSeerX намагається забезпечити ресурами, такими як алгоритмами, даними, метаданими, послугами, методами і програмами, які можуть бути використані для заохочення інших цифрових бібліотек.

 

FreeFullPDF

Пошуковик наукової літератури (найактуальніша інформація з найкращих джерел для інноваційних проектів). Пошук проводиться лише на відібраних сайтах. Охоплення: понад 80 млн. повнотекстових наукових статей.

 

FindArticles

Сервіс пошуку (діє від 1998 р.) у понад 300 світових журналів та видань в галузі управління, економіки, інформатики, техніки, освіти, спорту, мистецтва тощо.

 

Google Scholar

Google Академія - пошук наукової інформації від Google. Найбільш популярний сервіс пошуку наукової літератури. Система, орієнтована на пошук наукової літератури за різними галузями знань та різними джерелами.

 

Gooru

Безкоштовна освітня пошукова система, яка об'єднує веб-ресурси для навчання. Gooru сканує та індексує освітні сайти і представляє їх у різних відповідних категоріях для швидкого пошуку та використання. Є можливість додавати власні матеріали до колекцій. Можна використовувати Gooru для пошуку колекцій мультимедійних ресурсів: електронних підручників, відео, ігор та вікторин, створених викладачами

 

JournalTOCs

Cервіс пошуку актуальної наукової інформації. Пошук здійснюється у назвах та змісті авторитетних наукових комерційних журналів та журналів вільного доступу (понад 15 тисяч назв журналів). JournalTOCs  індексує статті одразу, як тільки вони з’являються в мережі.

 

Ipl2

Internet Public Library - пошуковий портал, що містить посилання на англомовні сайти різної тематики: наука та технологія, соціальні науки, бізнес та економіка, комп’ютер та інтернет, культура та мистецтво та ін.

 

OAIster

Зведений каталог мільйонів записів у рамках проекту всесвітньої бібліотечної організації OCLC, представляє відкритий доступ до цифрових ресурсів. OAIster «збирає» описову інформацію (метадані) з колекції відкритого доступу по всьому світу, використовуючи OAI-PMH (the Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting). Сьогодні OAIster включає в себе більше 25 мільйонів записів, представляє цифрові ресурси від більш ніж 1157 учасників. Підтримується University of Michigan (США).

 

SCImago Journal & Country Rank

Аналітичний портал, на якому представлені наукові показники по журналах та країнах. Аналіз базується на інформації, що міститься в базі даних Scopus® (Elsevier B.V.).

 

SCIRUS

Універсальна пошукова система на допомогу науковим дослідженням. Науково-орієнтована пошукова система, індексує  понад 410  млн. спеціалізованих наукових веб-сторінок (журнали, веб-сторінки університетів, учених, навчальні матеріали, препринти, патенти, документи з тематичних та інституційних репозитаріїв та видавництв відкритого доступу тощо)

 

SciGuide

Електронний навігатор зарубіжних наукових електронних ресурсів відкритого доступу в Інтернеті. Навігатор сприяє пошуку якісних наукових ресурсів світового рівня.

 

Scholar

Каталог посилань та пошук документів наукової тематики російською мовою у вільному доступі: фізико-математичні, хімічні, біологічні, геолого-мінералогічні, технічні, сільськогосподарські, історичні, економічні, філософські, філологічні, географічні, юридичні, педагогічні, медичні, фармацевтичні, ветеринарні, психологічні, військові, соціологічні, політичні науки, культурологія, науки про Землю, архітектура, мистецтво.

 

WorldWideScience

Глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національних та міжнародних наукових базах даних та порталах.

 

World Cat

Найбільший в світі зведений "бібліотечний каталог" від  OCLC Online Computer Library Center, Inc.

 

 

bottom of page