top of page

ЖУРНАЛИ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

Журнали відкритого доступу – це рецензовані журнали, статті яких доступні всім користувачам

онлайн і безкоштовно.

Плату за публікацію статті вносить сам автор, або її покриває науковий грант чи організація, в який працює автор. Перелік організацій, які дозволяють використовувати наукові гранти на ці потреби міститься на сайті BioMed Central.

Вичерпний список журналів відкритого доступу з усіх наукових дисциплін підтримується Лундським Університетом (University of Lund). Багато журналів відкритого доступу мають імпакт-фактор та індексуються Інститутом Наукової Інформації (Institute for Scientific Information) в Мережі Знань / Мережі Наукових Послуг (Web of Knowledge/ Web of Science service).

Ще один різновид журналів відкритого доступу – це так звані "гібридні" журнали, в яких наукові статті доступні усім безкоштовно в режимі онлайн, за умови, що автор сплачує за публікацію. Прикладом такого журналу є Proceedings of the National Academy of Sciences.

 

Наукова періодика України

Доступ до повних текстів понад 2 тис. журналів з історії, економіки, культурології, медицини, мистецтвознавства, педагогіки, політології, технічних наук, фізики, математики, філології, філософії та збірників наукових праць. Ресурс Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

 

Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України - бібліотека відкритого доступу, Передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в мережі Інтернет. Відповідає Будапештській Ініціативі Відкритого Доступу.

 

Видавництво SAGE

 пропонує доступ до журналів та дослідницьких ресурсів: SAGE Journals та SAGE Research Methods (понад 1,3 мільйона статей з 750 журналів).

 

Directory of Open Access Journals (DOAJ)

Каталог журналів відкритого доступу, створений за грантами благодійних фондів у 2002 році та підтримується науковою бібліотекою університету м. Лунд (Швеція).

Збірка журналів відкритого доступу базується на фінансовій моделі, яка передбачає безоплатність доступу до інформаційних ресурсів для користувачів і відповідає Будапештській ініціативі відкритого доступу (Budapest Open Access Initiative).

Каталог містить понад 8 тис. назв журналів з 147 країн світу.

Більшість журналів відкритого доступу - академічні, реферовані, мають імпакт-фактор та індексуються Інститутом наукової інформації (Institute for Scientific Information).

Система є відкритою для розміщення наукових періодичних видань, які відповідають опублікованим стандартам системи.

В проекті представлено понад 20 українських журналів.

 

Scipeople

Російська наукова мережа: все для вчених, аспірантів, студентів. Відкрита бібліотека публікацій. Доступ до російських наукових журналів. Все про освіту за кордоном.

 

Elsevier

Журнали відкритого доступу від видавництва Elsevier.

 

Ingenta

Багатогалузева бібліографічна база; пропонує доступ до понад 28 тис. наукових журналів із широкими пошуковими можливостями.

 

Open J-Gate

Директорія відкритого доступу до понад 6000 наукових журналів.

 

E-Journals.org

База посилань на сайти електронних журналів світу (релігія, медицина, соціологія, історія, економіка тощо).

 

JSTOR

Електронна колекція журналу "Jstor". 6% загальної кількості матеріалів колекції - у вільному доступі (до 1923 року - матеріали, опубліковані в США; до 1870 року - інші матеріали). Журнал містить наукові матеріали з математики, економіки, політики, гуманітарних наук тощо. Вільнодоступна ретроколекція нараховує понад 500 тис. публікацій.

 

OA publishing at Nicolaus Copernicus University

Періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).

 

EZB - Elektronische Zeitschriftenbibliothek

Електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбурга.

 

InTech

Видавець журналів та книг відкритого доступу з різних галузей науки.

 

J-STAGE

Колекція японських наукових електронних журналів.

 

Journals4Free

Портал академічних журналів відкритого доступу.

 

Springer & Kluwer Academic Journal Searching

Реферативно-бібліографічна база, що містить понад 1200 журналів видавництва Springer та Kluwer. Також сюди входить 300 періодичних видань з суспільних наук (дисциплінарні колекції: Business & Management, Economics, Education, Humanities, Law, Philosophy, Psychology, Social Sciences, Statistics). Серед журналів, що містить даний ресурс, такі відомі, як Economic Theory, Public Choice, Theory and Society, Journal of Population Economics, Journal of Cultural Economics, Crime, Law and Social Change і т.д. За більшістю видань є доступним досить глибокий архів

 

Versita Open

Платформа відкритого доступу до академічних журналів з різних дисциплін. Колекція нараховує понад 200 назв наукових журналів, що належать багатьом університетам та дослідним інститутам.

 

Journals for Free

Каталог журналів відкритого доступу, містить приблизно 10000 назв. Дозволяє відібрати журнали відкритого доступу, що індексуються у популярних наукометричних базах даних, таких як Scopus, чи ISI Master.

bottom of page