top of page

Бюлетень нових надходжень Серпень

        1. Калашник, Г. М.   Вступ до дипломатичного протоколу та ділового етикету [Текст] : навч. пос. / Г. М. Калашник. – Київ : Знання, 2007. – 143 с.

       У посібнику розглянуто основні питання дипломатичного протоколу та ділового етикету. Подано загальний огляд дипломатичних і міжнародних організацій за кордоном, висвітлено історичний розвиток дипломатії в Україні, особливості й основні види дипломатичного спілкування. Звернена увага на планування та проведення переговорів, національні особливості спілкування і співпрацю з різними країнами світу, культуру мовлення, листування, ділове спілкування.

            УДК  341

К17

 

        2. Ковжога, С. О.   Безпека життєдіяльності [Текст] : навч.пос. / С. О. Ковжога, О. Д. Малько, А. М. Полєжаєва. – Харків : Право, 2014. – 304 с.

       У навчальному посібнику з позицій системного підходу викладено положення дисципліни "Безпека життєдіяльності". Посібник також містить необхідний матеріал, який доповнює його загальний зміст, а також контрольні питання до кожного із розділів.

            УДК  35

К56

 

        3. Масюк, В. В.   Как зарегистрировать и расторгнуть брак в Украине [Текст] / В. В. Масюк, Ю. Крат. – Харків : Право, 2013. – 116 с.

       Книга описує порядок укладання та розірвання шлюбу. У книзі поряд зі звичайними процедурами розглядаються і нетипові аспекти укладення і розірвання шлюбу .

            УДК  347.6

М32

 

        4. Яценко, І. С.   Корпоративне право Республіки Польща (основні положення) [Текст] : науково-практичний посібник / І. С. Яценко. – Київ : Юрінком Інтер, 2008. – 232 с. – Бібліогр.: с. 226.

       Книга присвячена системі корпоративного права Республіки Польща. Розглянуті питання джерел польського законодавства в галузі корпоративних правовідносин, види торговельних товариств .

            УДК  34(100)

Я92

 

        5. Вейнберг, И. П.   Рождение истории [Текст] : историческая мысль на Ближнем Востоке середины І тысячелетия до н.э. / И. П. Вейнберг. – Москва : Наука, 1993. – 352 с.

       На матеріалах пізньоєгипетських, новоассірійских, нововавилонских, среднеперсидських і старозавітних джерел розкриваються особливості давньосхідної історичної думки, показані її становлення і ранній період розвитку.

            УДК  94(100)

В26

 

        6. English for Law International Instruments on Human Rights [Текст] = Англійська мова в міжнародних документах з прав людини : навч. пос. / за ред. І. І. Борисенко. – Київ : Юрінком Інтер, 2005. – 752 с.

       Навчальний посібник з перекладу міжнародно-правових документів у галузі прав людини містить 10 найважливіших міжнародних декларацій, конвенцій і пактів з прав людини англійською мовою. Посібник складається з 3-х частин.

            УДК  811.111

А64

 

                                                                                                                                                    

        7. Історія України [Текст] : навч.- метод. пос. / авт.- упор. Н. О. Рижєва, О. С. Козирев, Козирева М. Е., Ю. В. Василевич. – Миколаїв : Іліон, 2014. – 534 с.

       У навчально-методичному посібнику висвітлюються основні події історії України від найдавніших часів до сьогодення з позицій сучасної науки.

            УДК  94(477)

І-90

 

        8. Право Європейського Союзу [Текст] : підручник / за ред. О. К. Вишнякова. – Одеса : Фенікс, 2013. – 883 с.

       Підручник містить виклад загальної та особливої частини курсу права Європейського Союзу та дає можливість вивчити структуру та зміст окремих галузей у рамках цієї правової системи. Матеріал ілюстровано нормативними актами ЄС та практикою Суду ЄС.

            УДК  34(100)

П68

 

        9. Правові засади формування та розвитку гендерного середовища в Україні [Текст] : монографія / за заг. ред Н. М. Оніщенко, Н. М. Пархоменко. – Київ : Юридична думка, 2010. – 352 с.

       Монографія присвячена проблемам забезпечення гендерної рівності в умовах демократичних змін. Особлива увага приділена трансформації шляхів розв'язання проблем рівних прав та можливостей статей, обгрунтуванню того факту, що на зміну концепції поліпшення становища жінки у світовій та національній свідомості приходить концепція гендерної рівності, прогресу і справедливості. Окремий вектор дослідження присвячений практиці реалізації сучасної гендерної політики в Україні .

            УДК  340.12

П68

 

        10. Ромовська, З. В.   Українське цивільне право. Право власності [Текст] : академічний курс: підручник / З. В. Ромовська. – Київ : Алерта, 2011. – 246 с.

       У цій частині видання "Українське цивільне право" міститься аналіз норм книги третьої Цивільного кодексу України, наукових концепцій щодо права власності, судової практики.

            УДК  347

Р70

 

        11. Грічук, О. І.   Комерційне право України [Текст] : навч. пос. / О. І. Грічук, І. Т. Кіщак. – Миколаїв : б/в, 2010. – 234 с.

       В посібнику докладно аналізуються окремі інститути комерційного права. особлива увага приділена характеристиці комерційного права як науки та навчальної дисципліни, особливостям укладання комерційних договорів, регулювання окремих видів комерційної діяльності.

            УДК  347.7

Г85

 

        12. Даугуль, В. Я.   Актуальні питання застосування земельного законодавства у вирішенні судових спорів [Текст] / В. Я. Даугуль, А. А. Алексенко. – Харків : Фактор, 2018. – 304 с.

       У методичних рекомендаціях проаналізовано судову практику з вирішення спорів та особливості розмежування компетенції судів у цій категорії справ. Автори приділяють окрему увагу розпорядникам інформації у сфері земельних правовідносин, наводять перелік основних документів, що містять інформацію в цій сфері, а також зупиняються на особливостях отримання інформації та відомостей з Державного земельного кадастру.

            УДК  349.4

Д21

 

        13. Зейкан, Я. П.   Методика перехресного допиту у суді [Текст] / Я. П. Зейкан. – Харків : Фактор, 2016. – 192 с.

       У змагальному процесі перехресний допит - один з найважливіших засобів дослідження доказів. У посібнику розкрито основні техніки і тактики перехресного допиту.

            УДК  343.1

З-47

 

        14. Дараганова, Н. В.   Трудові спори [Текст] : навч. пос. / Н. В. Дараганова. – Київ : Алерта, 2012. – 272 с.

       У навчальному посібнику розглянуто історію, поняття, класифікацію, причини виникнення трудових спорів. Висвітлено порядок вирішення індивідуальних та колективних трудових спорів (конфліктів), судову практику розгляду індивідуальних трудових спорів, реалізацію громадянами права на страйк.

            УДК  349.2

Д20

 

        15. Кулик, О. Г.   Злочинність в Україні на початку ХХІ століття [Текст] : монографія / О. Г. Кулик. – Київ : Юрінком Інтер, 2013. – 272 с.

       У монографії проаналізовані основні тенденції злочинності в Україні у 2002-2011 рр. Здійснено кримінологічний аналіз злочинності в цілому та окремих видів злочинів, територіальної розповсюдженості злочинності в Україні, особи злочинця.

            УДК  343.9

К90

 

        16. Харченко, Г. Г.   Речові права [Текст] : монографія / Г. Г. Харченко. – Київ : Алерта, 2017. – 556 с.

       Монографія є комплексним дослідженням загальнотеоретичних та практичних питань речових прав на рівнях доктрини, цивільного законодавства та судової практики. У праці системно розглянуто концептуальні основи та теоретико-методологічні засади речових прав, особливості їх виникнення, здійснення, припинення та захисту.

            УДК  347

Х22

 

          17. Кубрак, Р. М.   Кримінально-виконавча характеристика засуджених з психічними відхиленнями до позбавлення волі на певний строк [Текст] : монографія / Р. М. Кубрак, В. В. Лень. – Дніпро : Вид-ць Біла К. О., 2018. – 272 с.

       У монографії досліджено кримінально-виконавчу характеристику засуджених з психічними відхиленнями до позбавлення волі на певний строк, встановлено особливості виконання покарання та визначено особливості організації соціально-виховної роботи щодо цієї категорії.

            УДК  343.8

К88

 

      18. Журавель, М. В.   Генеральний уряд як інститут державного управління Гетьманщини другої половини XVII - середини XVIII століття [Текст] : історико-правове дослідження : монографія / М. В. Журавель. – Одеса : Фенікс, 2012. – 206 с.

       Монографія є дослідженням процесу виникнення, становлення та розвитку Генерального уряду як інституту державного управління Гетьманщини другої половини XVII - середини XVIII століття. Розглянуто інституціональні процеси в Гетьманщині у другій половині XVII - середині XVIII століття. Висвітлено особливості формування та становлення органів державного управління, що утворювали Генеральний уряд Гетьманщини у другій половині XVII - середині XVIII століття. .

            УДК  34(091)(477)

Ж91

 

        19. Чанишева, Г. І.   Види трудового договору за законодавством України [Текст] : монографія / Г. І. Чанишева, Б. А. Римар. – Одеса : Фенікс, 2011. – 176 с.

       У монографії досліджуються теоретичні та практичні проблеми правової регламентації видів трудового договору. Аналізуються основні загальнотеоретичні підходи до поняття та правової природи трудового договору, визначаються його родові ознаки, функції та співвідношення із цивільно-правовими договорами про працю. Виділяються критерії класифікації трудового договору з урахуванням положень актів чинного законодавства України та проекту Трудового договору України.

            УДК  349.2

Ч-18

 

        20. Цивільний процес України [Текст] : підруч. – Харків : Одіссей, 2012. – 496 с.

       У підручнику проаналізовані основні питання цивільного процесу: поняття і принципи процесуального права, цивільні процесуальні правовідносини та їх суб'єкти, сторони та треті особи в цивільному процесі, представництво в суді, участь у цивільному процесі прокурора, органів та осіб, яким законом надано право захищати права, свободи й інтереси інших осіб, цивільна юрисдикція, доказування і докази, позовне, наказне та окреме провадження, перегляд судових рішень і ухвал, що не набрали законної сили, в апеляційному порядку, перегляд рішень у касаційному порядку.

            УДК  347.91/.95

Ц58

 

        21. Проблеми кримінально-правової кваліфікації [Текст] : навч. пос. – Київ : Національна академія прокуратури України, 2017. – 392 с.

       У навчальному посібнику висвітлено проблемні моменти кримінально-правової кваліфікації суспільно небезпечних діянь, з якими на практиці пов'язані найбільш суттєві помилки. Особливу увагу приділено питанням розмежування подібних злочинів.

            УДК  343.2/.7

П78

 

        22. Козаченко, О. В.   Кримінальне право України: загальна частина [Текст] : конспект лекцій - довідник / О. В. Козаченко, О. М. Мусиченко. – Миколаїв : Іліон, 2017. – 298 с.

       У підручнику на підставі Кримінального кодексу України 2001р., досягнень науки кримінального права, з урахуванням судової практики  висвітлюються основні питання Загальної частини кримінального права України, а також наведено відомості про основні напрями науки кримінального права. У четвертому виданні підручника враховано зміни та доповнення до КК України, які сталися за період з 2001р. до листопада 2009р., положення інших нормативно-правових актів, а також рішення Конституційного Суду України та нові постанови Пленуму Верховного Суду України у кримінальних справах.

            УДК  343.2/.7

К59

 

        23. Мезенцева, І. Є.   Кримінально-правові санкції за злочини у сфері службової діяльності [Текст] : монографія / І. Є. Мезенцева, В. В. Ярош. – Київ : Національна академія прокуратури України, 2017. – 216 с.

       Висвітлено питання, пов'язані з конструюванням кримінально-правових санкцій за злочини у сфері службової діяльності та їх застосуванням.

            УДК  343.2/.7

М44

 

        24. Федоренко, В. Л.   Система конституційного права України: теоретико-методологічні аспекти [Текст] : монографія / В. Л. Федоренко. – Київ : Ліра-К, 2009. – 580 с.

       У монографії обгрунтовуються теоретико-методологічні основи системи конституційного права України. Досліджуються концептуальні підходи щодо розуміння категорії "система конституційного права" в українській і зарубіжній юридичній науці та обгрунтовується концепт багатоаспектної і різновимірної системи конституційного права України. Значна увага приділяється постпозитивістській методології дослідження проблем системи і структури конституційного права України.

            УДК  342.4/.8

Ф33

 

        25. Кулініч, О. О.   Право фізичної особи на власне зображення: сучасний стан та перспективи розвитку [Текст] : монографія / О. О. Кулініч. – Одеса : Юридична література, 2016. – 624 с. – 16 с. іл.

       Монографія присвячена проблемам здійснення та захисту права фізичної особи на власне зображення, встановлення балансу між правом фізичної особи на власне зображення та авторськими правами, правом фізичної на доступ до публічної інформації. Формується концепція цивільно-правової охорони права фізичної особи на власне зображення

.           УДК  347

К90

 

       26. Ге, Г. М.   Історичний нарис столітнього існування міста Миколаєва при гирлі Інгулу (1790-1890) [Текст] / Г. М. Ге ; доп. і пер. з рос. В. В. Чернявського. – Миколаїв : Іліон, 2018. – 152 с.

       Книга є адаптованим українським виданням праці відомого миколаївського громадського і політичного діяча Г. М. Ге, що публікувалась уперше в 1890 р. у зв'язку зі святкуванням столітнього ювілею міста. У праці висвітлюється історія Миколаєва від заснування верфі на р. Інгул (1788) до 1890 р. Головний авторський акцент зроблено на процесі становлення міської громади, інститутів самоврядування, благоустрою, морської міжнародної торгівлі та інших сфер економічного життя. Не менша увага приділяється постатям командирів Чорноморського флоту, що в різні роки мали вирішальний вплив на розвиток міського товариства, - І. І. де Траверсе, О. С. Грейгу, Б. О. фон Глазенапу та іншим.

            УДК  94(477.73)

Г27

 

        27. Воловик, О. А.   Погляд на право і розвиток економіко-правового дискурсу [Текст] : монографія / О. А. Воловик. – Київ : Юрінком Інтер, 2014. – 272 с.

       Монографія присвячена дослідженню методологічних проблем, що впливають на стан економіко-правової галузі знань та відповідного правового регулювання, з’ясування їх міжконтинентальних історичних витоків та інституціональних факторів, що ускладнюють запровадження альтернативних дослідницьких програм у пострадянській правовій науці. Авторка обстоює тезу, що зміст економіко-правового дискурсу в академічній науці первинно задається переважаючим типом правового мислення, а в українському правознавстві міцними залишаються традиції концептуально-нормативного формалізму.

У роботі висуваються аргументи на користь міждисциплінарної парадигми теорії господарського права, із запровадженням до правового аналізу зовнішніх критеріїв оцінки (зокрема суспільної економічної ефективності), де пріоритет буде належати соціально-економічним та аксіологічним складовим. Особливу увагу приділено питанню зближення методологічного апарату економіки та права шляхом розкриття потенціалу нової інституціональної теорії і, зокрема, економічного аналізу права, для розширення юридичних дослідницьких програм..

            УДК  346

В68

 

        28. Щукин, В. В.   Николаевский Адмиралтейский собор [Текст] : очерк истории / В. В. Щукин. – Миколаїв : Изд-во Ирины Гудым, 2017. – 224 с.

       У книзі викладено історію Миколаївського Адміралтейського собору, спорудженого на головній площі Миколаєва згідно з бажанню Г. О. Потьомкіна. Собор був видатним пам'ятником історії і культури кінця ХVІІІ ст. Протягом десятиліть Адміралтейський собор був головним храмом Чорноморського флоту. Вперше детально досліджено діяльність видатних представників військового духовенства. Дано опис трагічних обставин останніх десятиліть історії собору - від його закриття в 1928 р. і до повного руйнування архітектурного комплексу Адміралтейського собору в 1936 р..

            УДК  94(477.73)

Щ95

 

        29. Цоклан, В. І.   Система сучасних джерел конституційного права України [Текст] : монографія / В. І. Цоклан, В. Л. Федоренко ; за ред. В. Л. Федоренка. – Київ : Ліра-К, 2009. – 400 с.

       У монографії обгрунтовуються теоретико-методологічні основи системи джерел сучасного конституційного права України, зокрема, досліджуються концептуальні підходи щодо розуміння джерел сучасного конституційного права, періодизуються основні етапи їх становлення та розвитку, здійснюється системна класифікація основних джерел конституційного права та пропонується авторський концепт системи джерел сучасного конституційного права України. Значна увага приділяється проблемам співвідношення та взаємодії системи джерел сучасного конституційного права України з багатоаспектною системою національного конституційного права.

            УДК  342.4/.8

Ц76

 

        30. Трофанчук, Г. І.   Канонічне право [Текст] : курс лекцій: навч. пос. / Г. І. Трофанчук. – Київ : Юрінком Інтер, 2015. – 272 с.

       У навчальному посібнику розглядаються історичні, теоретико-методологічні засади і практичні аспекти формування канонічного права. Дається грунтовна характеристика джерел канонічного права, розглядаються відносини церкви з державою, церковне законодавство і правозастосовна практика, роль і місце церкви у державотворчому процесі в Україні.

            УДК  348

Т76

 

         31. Галабала, М. В.   Кримінально-правова наука незалежної України: проблеми загальної частини [Текст] : монографія / М. В. Галабала. – Київ : Юрінком Інтер, 2013. – 240 с.

       Монографія є комплексним наукознавчим дослідженням проблем загальної частини кримінального права України, що охоплює двадцятирічний період його існування — з 1991 по 2011 роки. Проаналізовано розвиток і стан дослідження положень загальної частини кримінального права в українській кримінально-правовій науці. На цій підставі сформульовано тенденції розвитку кримінально-правової науки України (питань загальної частини), припущення щодо подальших напрямів її поступу. .

            УДК  343.2/.7

Г15

 

        32. Бобровник, С. В.   Компроміс і конфлікт у праві: антрополого-комунікативний підхід до аналізу [Текст] : моноргафія / С. В. Бобровник. – Київ : Юридична думка, 2011. – 384 с.

       Досліджуються генезис та природа конфлікту і компромісу в суспільстві, визначається специфіка їх застосування в межах соціальних інститутів. Особливу увагу приділено аналізу розвитку вчень про конфлікт і компроміс у праві, типології правового пізнання цих категорій та специфіці особливостей правової інтерпретації пізнання цих категорій та специфіці особливостей правової інтерпретації компромісу і конфлікту з позицій антропологокомунікативного підходу. Обгрунтовано поняття правового конфлікту та правового компромісу, дається їх структурно-функціональна характеристика, визначаються взаємозв'язок та роль цих явищ у правовому впливі.

            УДК  340.12

Б72

 

          33. Батанов, О. В.   Інавгурація: історія та сучасність [Текст] : науково-популярне видання / О. В. Батанов, О. М. Стойко, М. Д. Ходаківський ; за ред. Ю. С. Шемшученка. – Київ : Юридична думка, 2013. – 114 с.

       У книзі висвітлюється політико-правова природа інавгурації як конституційно-правового інституту, юридичного факту, виду політико-правової традиції, політико-правового символу та ритуалу вступу глави держави на пост. Розглядаються історичні витоки інституту інавгурації у контексті таких понять, як коронація, інтронізація та ін. Показані національні особливості та процедурно-процесуальні аспекти інавгурації президентів у сучасних зарубіжних країнах та в Україні.

            УДК  342.4/.8

Б28

 

        34. Джумагельдієва, Г. Д.   Правове забезпечення регіоналізації управління природними ресурсами [Текст] / Г. Д. Джумагельдієва ; НАН України, Ін-т економіко-правових досліджень. – Київ : Юридична думка, 2016. – 50 с.

       У монографії здійснено аналіз сутності регіоналізації управління природними ресурсами. Визначено напрями розмежування компетенції між органами державної, регіональної влади та органами місцевого самоврядування у сфері управління природними ресурсами. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства у зазначеній сфері.

            УДК  35

Д42

 

        35. Білас, І. Г.   Сучасна юриспруденция [Текст] : підруч. У 4- кн. Кн.1. Сучасна теорія держави / І. Г. Білас, А. І. Білас. – Київ : Юнеско-Соціо, 2018. – 456 с.

       У підручнику висвітлені фундаментальні теоертико-методологічні теми курсу з сучасної порівняльної юриспруденції, включаючи порівняльну теорію держави, порівняльну теорію права, а також практичні завдання та дидактичний матеріал.

            УДК  342.1/.3

Б61

 

 

        36. Білас, І. Г.   Сучасна юриспруденция [Текст] : підруч. У 4- кн. Кн.2. Сучасна теорія права / І. Г. Білас, А. І. Білас. – Київ : Юнеско-Соціо, 2018. – 572 с.

       У підручнику висвітлені фундаментальні теоертико-методологічні теми курсу з сучасної порівняльної юриспруденції, включаючи порівняльну теорію держави, порівняльну теорію права, а також практичні завдання та дидактичний матеріал.

            УДК  340.12

Б61

 

        37. Доказування у кримінальному провадженні [Текст] : навч. - практ. пос. – Київ : Національна акакдемія прокуратури України, 2017. – 346 с.

       У посібнику висвітлено теоретичні та практичні питання, що стосуються доказів і процедури доказування у кримінальному провадженні. детально досліджено кожне з процесуальних джерел доказів; проаналізовано європейські стандарти доказування у кримінальному провадженні; розкрито особливості процесу доказування на різних стадіях та в особливих порядках кримінального провадження.

 

УДК  343.1

Д63

bottom of page