top of page

Бюлетень нових надходжень

Січень

        1. Андрощук, Г.   Світові показники діяльності у сфері інтелектуальної власності - 2018 [Текст] / Г. Андрощук // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №2. – С. 4 - 10.

       У статті говориться про щорічну доповідь ВОІВ "World Intellectual Property Indicators 2018" (Світові показники діяльності у сфері інтелектуальної власності). Йдеться про заявки на патенти, товарні знаки і промислові зразки, сорти рослин, географічні зазначення. Дослідження ВОІВ WIPO Technology Trends 2019 Artifikial Intelligence з серії "Тенденції розвитку технологій" присвячено штучному інтелекту..

 

        2. Основні показники діяльності у сфері промислової власності в Україні за 2018 рік [Текст] // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №2. – С. 11 - 62.

       У статті представлені основні показники діяльності у сфері промислової власності в Україні за 2018 рік. Йдеться про винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів і послуг, реєстрацію охоронних документів на винаходи і корисні моделі. Проведено аналіз винахідницької активності національних заявників..

 

        3. Андрощук, Г.   Виняток з патентної монополії для аптек [Текст] / Г. Андрощук // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №2. – С. 63 - 65.

       У статті говориться про винятки з патентної монополії для аптек. Патентне законодавство багатьох країн передбачає винятки і/або обмеження, що стосуються приготування лікарських засобів. Аптечний виняток призначений для виготовлення лікарських засобів фармацевтами, для безпосереднього використання, за рецептом лікаря, в окремих випадках. В патентному праві України такий виняток не передбачений. Щоб усунути цю прогалину, необхідно внести зміни в законодавство..

 

        4. Андрощук, Г.   Директива ЄС про фальсифіковані ліки [Текст] / Г. Андрощук // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №2. – С. 66 - 68.

       В статті йдеться про Директиву про фальсифіковані ліки (Falsified Medicines Directive (FMD) 2011/62/EU), яка набрала чинності 9 лютого 2019 року. Вона спрямована на підвищення безпеки виробничого процесу і доставки лікарських засобів по всій Європі заради забезпечення посиленого захисту пацієнтів..

 

        5. Дахно, І.   Недоліки офіційного перекладу глави 9 "Інтелектуальна власність" з Угоди про асоціацію між Україною і ЄС [Текст] / І. Дахно // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №2. – С. 69 - 71.

       В статті йдеться про недоліки офіційного перекладу глави 9 "Інтелектуальна власність" з Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Є необхідність в шліфуванні тексту Угоди..

 

        6. Андрощук, Г.   Реформа авторського права в інтернеті [Текст] / Г. Андрощук // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №2. – С. 72 - 73.

       У статті говориться про реформу авторського права в Євросоюзі. Представники Ради ЄС, Єврокомісії, а також Європарламенту досягли угоди щодо неї. Зокрема, реформа передбачає, що ЗМІ повинні отримувати винагороду, якщо їх матеріали повторно використовувалися агрегаторами або соціальними мережами, наприклад Google або Facebook..

 

        7. Андрощук, Г.   Кабмін переформатовує ринок авторського права в Україні [Текст] / Г. Андрощук // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №2. – С. 73.

       У статті говориться про перереєстрацію всіх організацій колективного управління з авторських і суміжних прав, яку вони мають пройти у Мінекономрозвитку за новою процедурою за Законом України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав"..

 

        8. Андрощук, Г.   Amazon визнано найціннішим брендом в світі [Текст] / Г. Андрощук // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №2. – С. 74 - 75.

       У статті говориться про найцінніши бренди в світі. В цьому році у звіті Brend Finance Global 500 2019 ним визнано Amazon..

 

        9. Абдуліна, І.   Великобританія внесла зміни у законодавство про торговельні марки [Текст] / І. Абдуліна // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №2. – С. 77 - 78.

       У статті говориться про те, що 14 січня 2019 року у Великобританії вступила в силу Директива Європейського парламенту та Ради ЄС № 2015/2436, що призвело до ряду ключових змін в законодавстві про товарні знаки..

 

        10. У США з'явився особистий гід з харчування [Текст] // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №2. – С. 78.

       У статті говориться про додаток Pinto, створений у США, який відстежує якість харчування, наявність у продуктах алергенів і навіть складає план дієти. Спираючись на задані критерії, винахід вибирає здорову їжу та надає повну інформацію про неї..

 

        11. Селіверстов, В. В.   Особливості впливу часових лагів на монетарну політику Європейського центрального банку [Текст] / В. В. Селіверстов // Фінанси України. – 2019. – №4 (281). – С. 52 - 67.

       У статті досліджено специфіку реалізації Європейським центральним банком власної грошово-кредитної політики в розрізі впливу часових лагів..

 

        12. Паєнтко, Т. В.   Рахункова палата України: виклики становлення [Текст] / Т. В. Паєнтко, В. М. Федосов // Фінанси України. – 2019. – №4 (281). – С. 97 - 110.

       Стаття розкриває роль Рахункової палати України в забезпеченні підзвітності уряду. Підкреслено пріоритетність завдань, які стоять перед вищим органом державного аудиту України, та розглянуто особливості його діяльності..

 

        13. Іщук, С. О.   Економічні результати фінансової децентралізації в Україні: регіональний рівень [Текст] / С. О. Іщук, Л. Й. Созанський // Фінанси України. – 2019. – №4 (281). – С. 111 - 125.

       У статті окреслено ключові тенденції економічного розвитку регіонів під впливом практичної реалізації механізмів фінансової децентралізації в Україні впродовж 2015-2017 рр..

 

        14. Сторонянська, І. З.   Адміністративно-фінансова децентралізація: цілі реформи та результати першого етапу [Текст] / І. З. Сторонянська, Х. О. Патицька // Регіональна економіка. – 2019. – №1 (91). – С. 3 - 13.

       У статті акцентовано увагу на результатах проходження першого етапу адміністративно-фінансової децентралізації в Україні. Визначено основні цілі реформи в розрізі рівнів публічного управління та мета політики у сфері децентралізації..

 

        15. Давимука, С. А.   Тенденції розвитку нової регіональної політики країн-членів Європейського Союзу [Текст] / С. А. Давимука, В. С. Куйбіда, Л. І. Федулова // Регіональна економіка. – 2019. – №1 (91). – С. 76 - 90.

       У статті розкрито сутність сучасної ролі регіонів у контексті регіональної політики та визначено концептуальні засади нової регіональної політики країн-членів Європейського Союзу (ЄС)..

 

        16. Биков, В. Ю.   Цифрова трансформація суспільства і розвиток комп'ютерно-технологічної платформи освіти і науки України [Текст] / В. Ю. Биков // Педагогіка і психологія. – 2019. – №2. – С. 15 - 22.

       Розглянуто сучасні тенденції розвитку інформаційного суспільства та проблеми впровадження цифрових технологій у вітчизняній освіті і науці..

 

        17. Зуб, С. С.   Ґрід-технології в науці та освіті [Текст] / С. С. Зуб, А. І. Прокопенко // Педагогіка і психологія. – 2019. – №2. – С. 51 - 56.

       В статті розглянуто один із новітніх інструментів в галузі кібернетичної науки - ґрід-технології..

 

        18. Іванов, С. В.   Економічне відновлення і розвиток країн після збройних конфліктів та воєн: невтрачені можливості для України [Текст] / С. В. Іванов // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №1 (686). – С. 75 - 89.

       Проаналізовано досвід економічного відновлення та розвитку країн після воєн. Визначено основні чинники, що забезпечили економічний успіх таких країн, як Німеччина, Японія, Південна Корея та Грузія. Розглянуто заходи, послідовна реалізація яких дозволить Україні реконструювати економіку та реалізувати свій потенціал розвитку..

 

        19. Єщенко, П. С.   Інформаційна економіка - шанс побудови нової моделі розвитку суспільства чи ілюзія шансу? [Текст] / П. С. Єщенко // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №2 (687). – С. 3 - 21.

       Розкрито зміст інформаційної економіки як нового феномену системи господарювання, який виник на межі ХХ і ХХІ ст. у результаті інформаційно-технологічної революції..

 

        20. Мельник, М. І.   Міста - центр економічної активності у вимірі цілей інклюзивного розвитку [Текст] / М. І. Мельник, І. В. Лещух // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №3 (688). – С. 70 - 84.

       Визначено основні завдання інклюзивного зростання; досліджено залежності між різними показниками соціально-економічного розвитку певної території та інклюзивністю її розвитку. Проаналізовано сучасні тенденції розбудови ІТ-сфери як ключового рушія в досягненні цілей інклюзивного розвитку. Названо першочергові заходи для досягнення цілей інклюзивного розвитку міст і регіонів..

 

        21. Даниленко, А. І.   Стан реального сектору економіки України: тенденції змін за роки незалежності [Текст] / А. І. Даниленко // Фінанси України. – 2019. – №5 (282). – С. 7 - 36.

       У статті проаналізовано шлях України за роки незалежності від командно-адміністративної до ринкової економіки..

 

        22. Лютий, І. О.   Зовнішні державні запозичення як інструмент фінансової політики уряду [Текст] / І. О. Лютий, А. П. Софієнко // Фінанси України. – 2019. – №5 (282). – С. 64 - 78.

       У статті визначено місце зовнішніх державних запозичень у фінансовій та економічній системах держави в умовах посилення глобалізаційних процесів..

 

        23. Соколовська, А. М.   Нерівність доходів і багатства та податкові інструменти її зменшення [Текст] / А. М. Соколовська // Фінанси України. – 2019. – №6 (283). – С. 23 - 41.

       Стаття висвітлює проблеми нерівності в сучасному світі; її економічні, соціальні й політичні наслідки; вплив податкової системи на нерівність доходів і багатства..

 

        24. Копич, Р. І.   Політика фіскальної економії країн єврозони [Текст] / Р. І. Копич // Фінанси України. – 2019. – №6 (283). – С. 42 - 54.

       У статті систематизовано основні теоретичні аргументи прихильників і опонентів політики фіскальної економії країн єврозони, які проводили її під час кризи 2008 р. із метою стабілізації національних економік..

 

        25. Диба, М. І.   Прояви креативної економіки та джерела її фінансування в умовах діджиталізації [Текст] / М. І. Диба, Ю. О. Гернего // Фінанси України. – 2019. – №6 (283). – С. 81 - 92.

       У статті розглянуто прояви креативної економіки та запропоновано альтернативні джерела її фінансування з огляду на поширення тенденцій діджиталізації..

 

        26. Шаров, О. М.   Монетарний суверенітет в умовах глобалізації [Текст] / О. М. Шаров // Фінанси України. – 2019. – №6 (283). – С. 93 - 117.

       У статті розглядається питання монетарного суверенітету, яке є одним із найважливіших в теорії і в практиці грошового обігу..

 

        27. Даниленко, А. І.   Інвестиційні проекти та їхня роль у розвитку економіки України [Текст] / А. І. Даниленко // Фінанси України. – 2019. – №6 (283). – С. 7 - 22.

       У статті висвітлена економічна ситуація в Україні у сфері модернізації основних фондів та оновлення продукції, а також питання посилення ролі Уряду в інвестиційній діяльності держави..

 

 

        28. Луніна, І. О.   Еволюція теорії та наукова концепція публічних фінансів [Текст] / І. О. Луніна, Т. Г. Бондарчук // Фінанси України. – 2019. – №8. – С. 26 - 44.

       У статті досліджено теоретичні засади розвитку концепції публічних фінансів..

 

        29. Клименко, К. В.   Підтримка міжнародними фінансовими організаціями проектів розвитку в національних валютах [Текст] / К. В. Клименко, М. В. Савостьяненко // Фінанси України. – 2019. – №8. – С. 103-116.

       У статті проаналізовано досвід використання міжнародними фінансовими організаціями (МФО) національної валюти для підтримки проектів в Україні..

 

        30. Максимчук, М. В.   Міжмуніципальне співробітництво як інструмент підвищення інклюзивності розвитку об'єднаних територіальних громад України [Текст] / М. В. Максимчук, С. М. Кльоба // Регіональна економіка. – 2019. – №2 (92). – С. 26 - 35.

       У статті викладено результати досліджень проблем співробітництва територіальних громад у регіонах України в контексті активізації процесів інклюзивного розвитку..

 

        31. Том, Н.   Управління талановитою молоддю через "практикантські програми" [Текст] = Talent management by means of "trainee programmes" / Н. Том // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №4 (689). – С. 42 - 57.

       Управління талановитою молоддю є одним з найважливіших інструментів управління персоналом у світі, проте, на думку великої кількості менеджерів з персоналу, воно все ще є далеким від досконалості. Автор подає результати багатьох емпіричних досліджень у німецькомовних країнах, приділяючи особливу увагу так званим "програмам для стажистів" або "програмам для випускників". Систематично проаналізовано 130 програм стажувань, дано висновки та рекомендації..

 

        32. Архангельский, Ю. С.   О ключевых современных проблемах Украины [Текст] / Ю. С. Архангельский // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №4 (689). – С. 82 - 90.

       Рассмотрены актуальные экономические вопросы современной Украины. В частности, определена формула для непредоставления дотаций производителям продукции. Особое внимание уделено вопросам ценообразования в электроэнергетике - обосновано применение единых оптовых цен на закупаемую электроэнергию у ее производителей. Рассмотрена целесообразность применения резко повышенных тарифов на "зеленую" электроэнергию. Показана закономерность перехода к бездефицитному бюджету. Проведен краткий анализ результатов структурной перестройки экономики Украины начиная с 1992 г..

 

        33. Кораблін, С. О.   Щодо окремих аспектів взаємовідносин України з МВФ [Текст] / С. О. Кораблін // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №5 (690). – С. 3 - 5.

       Досліджено засади співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною. Було виділено основні позитивні та негативні результати впливу МВФ на соціальну, економічну та політичну сфери життя в Україні. Зроблено висновки стосовно подальшої співпраці України з МВФ і можливі перешкоди та шляхи їх вирішення..

 

        34. Петрик, О. І.   Україна та МВФ: основні аспекти співробітництва [Текст] / О. І. Петрик // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №5 (690). – С. 6 - 18.

       Розглянуто структуру та основні функції МВФ. Показано, що швидкі процеси глобалізації та фундаментальні зміни у світовій економіці й на фінансових ринках змушували Фонд кардинально змінювати власну політику. Надано характеристики його основних фінансових програм, набір яких значно розширився на сучасному етапі. Наведено суперечливі думки економістів щодо окремих питань роботи Фонду; розкрито історію співробітництва України з МВФ; охарактеризовано теперішній етап взаємодії..

 

        35. Шаров, О. М.   "Труднощі перекладу", або існуючі підходи до співпраці з МВФ та реальні можливості [Текст] / О. М. Шаров // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №5 (690). – С. 19 - 27.

       На основі власного досвіду автора розглянуто практику співробітництва України з Міжнародним валютним фондом і вказано на головні проблеми такої співпраці, які випливають з невірного розуміння ролі та завдань діяльності МВФ. Запропоновано можливі шляхи виправлення такої ситуації..

 

        36. Борзенко, О. О.   Порядок розрахунку квот після реформи МВФ: зміни в єдиному пакеті [Текст] / О. О. Борзенко // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №5 (690). – С. 28 - 40.

       Розкрито реформу МВФ з розподілу квот, яка стала своєрідним "лакмусовим папірцем", що показує ставлення країн Заходу до зростаючої ролі у світовій економіці країн, що розвиваються. Розроблено для формування в єдиний пакет пропозиції змін, що стосуються збільшення капіталу Фонду, перерозподілу квот. Зазначено, що у кризові 2008-2009 рр. американська адміністрація була змушена піти на значні поступки щодо країн, які розвиваються, погодившись на посилення ролі G20 на міжнародній арені й проведення широкої програми реформ світової фінансової архітектури..

 

        37. Плотніков, О. В.   Проблеми співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями [Текст] / О. В. Плотніков // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №5 (690). – С. 41 - 47.

       Розглянуто сучасні аспекти співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями. Визначено проблеми, які стоять на шляху оптимізації взаємовідносин України та міжнародних фінансових організацій. Окреслено актуальні напрями такої оптимізації..

 

        38. Панфілова, Т. О.   Роль МВФ як суб'єкта глобального управління в розвитку світової економіки [Текст] / Т. О. Панфілова // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №5 (690). – С. 48 - 56.

       Розглянуто основні тенденції трансформації напрямів діяльності та функцій МВФ у системі глобального управління в контексті посилення ролі в забезпеченні стабільного економічного зростання шляхом передбачення та врегулювання кризових явищ, розвитку системи міжнародного регулювання фінансового сектору. Окреслено потенціальні ризики розвитку світової економіки та модельні Кодекси і Керівництва системи міжнародного регулювання фінансового сектору..

 

        39. Редзюк, Є. В.   Співпраця з МВФ: вплив на економічне зростання країн світу і України [Текст] / Є. В. Редзюк // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №5 (690). – С. 57 - 67.

       Розглянуто особливості функціонування МВФ в різних країнах світу та його вплив на їх стан. Особливу увагу зосереджено на ефективності антикризових заходів, запропонованих цією міжнародною організацією, і наслідках реформ МВФ для тих країн світу, які потребують допомоги..

 

        40. Веклич, О. О.   Специфіка вартісного виміру цінності екосистемних послуг при визначенні збитку від забруднення навколишнього природного середовища [Текст] / О. О. Веклич // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №6 (691). – С. 54 - 78.

       Уперше розкрито змістове наповнення економічного збитку від втрат екосистемних товарів і послуг. Охарактеризовано специфіку вартісного виміру цінності цих послуг. Статистично доведено необхідність урахування вагомого внеску екосистемних послуг у суспільний дохід або, навпаки, їх втрат, з метою створення науково вірогідної основи для прийняття більш обґрунтованих і достовірних практичних рішень при формуванні й реалізації соціально-економічної та екологічної політики..

 

        41. Хаустов, В. К.   Охорона прав інтелектуальної власності у глобальних процесах розвитку цифрової економіки [Текст] / В. К. Хаустов // Економіка України : Науковий журнал. – 2019. – №6 (691). – С. 79 - 90.

       Узагальнено та систематизовано сучасні тенденції трансформації сфери охорони інтелектуальної власності, структуризації її об'єктів в умовах глобального поширення цифрової економіки. Обґрунтовано підвищення ролі нематеріальних активів у виробництві товарної продукції та наданні послуг, у тому числі в глобальних ланцюжках створення доданої вартості. Проаналізовано потенціальні виклики та перспективи України щодо підвищення глобальної конкурентоспроможності..

 

        42. Андрощук, Г.   Відеокліпи і авторське право: з судової практики Польщі [Текст] / Г. Андрощук // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №3. – С. 66 - 67.

       Використання товарного знака чи форма художнього самовираження?.

 

        43. Абдуліна, І.   Чи є надія на реформу системи захисту прав інтелектуальної власності? [Текст] / І. Абдуліна // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №3. – С. 4 - 6.

       В статті йдеться, що КМ України замість реформування системи захисту прав інтелектуальної власності реформує управління системою правової охорони інтелектуальної власності. Система захисту інтелектуальної власності практично не розвивається, у сфері багато проблем. Саме реформа системи захисту інтелектуальної власності малася на увазі в Договорі з ЄС и для цього були сформульовани завдання в Стратегії сталого розвитку "Україна 2020"..

 

        44. Коноваленко, В.   Експропріація права на винагороду у авторів творів [Текст] / В. Коноваленко // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №3. – С. 7 - 10.

       В статті йдеться про нову редакцію Закону України "Про авторське право і суміжні права". Члени робочої групи, вносячи зміни в проект закону, обмежили в праві на винагороду авторів фотографічних творів, письменників, художників, скульпторів, архітекторів, журналістів та інших авторів, які створюють твори в порядку особистої ініціативи або працюючи за наймом на підприємстві, або в органі державної влади..

 

        45. Назаровець, С.   Проект Open Ukrainian Citation Index (OUCI): ідея, принцип роботи та перспективи розвитку [Текст] / С. Назаровець // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №3. – С. 10 - 13.

       В статті йдеться про те, що Кабінет Міністрів України замість реформування системи захисту прав інтелектуальної власності реформує управління системою правової охорони інтелектуальної власності. Система захисту інтелектуальної власності практично не розвивається, у сфері багато проблем..

        46. Андрощук, Г.   Глобальне використання ліків: стан та тенденції [Текст] / Г. Андрощук // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №3. – С. 14 - 19.

       Згідно зі звітом "Глобальне використання ліків у 2019 році та перспективи на 2023 рік: прогнози і галузі для спостереження", світ очікує сплеск інновацій, біоаналогів, а також спеціалізованих препаратів, який позитивно вплине на доступність фармакотерапії для населення..

 

        47. Данилова, О.   Функціонування Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" як Міжнародного пошукового органу [Текст] / О. Данилова // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №3. – С. 20 - 25.

       Як відомо, для патентування винаходів в іноземних країнах в більшості випадків доцільно подавати заявки згідно з Договором про патентну кооперацію - за процедурою РСТ..

 

        48. Черепов, Л.   Справа "Магарач". Чи є відомим - добре відомий? [Текст] / Л. Черепов // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №3. – С. 26 - 45.

       Охорона прав на добре відомий знак здійснюється згідно зі ст. 6 bis Паризької конвенції про охорону промислової власності та ст. 25 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" на підставі визнання знака добре відомим Апеляційною палатою або судом..

 

        49. Лессиг, Л.   Свободная культура [Текст] / Л. Лессиг // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №3. – С. 46 - 55.

       Сверхрегулирование душит творчество. Оно притесняет инновации и предоставляет динозаврам право вершить будущее. Оно расточает необычайные возможности для демократичного творческого процесса, порожденные цифровой технологией..

 

        50. Європарламент схвалив Директиву про авторське право в Інтернеті [Текст] // Інтелектуальна власність в Україні : наук.-практ. журн. / засн.: ТОВ "АСпект - 2003", Всеукр. Асоц. представників у справах інтелектуал. власності. – 2019. – №3. – С. 56.

       Якщо підсумувати, то згідно із документами: інтернет-платформи несуть відповідальність за зміст, який завантажують користувачі; гіперпосилання на статті новин, що супроводжуються "окремими словами або дуже короткими уривками", можна вільно поширювати;журналісти повинні отримати частку будь-яких доходів, пов'язаних з авторським правом, отриманих їх видавцями новин і т. п..

bottom of page