top of page

ПАТЕНТИ

Патентно-інформаційний пошук – дослідження, яке проводиться з метою виявлення існуючих та запатентованих аналогів цільового об'єкту, або отримання відомостей про рівень технічного розвитку тієї чи іншої галузі.

 

 

Міжнародна патентна база

 

Всесвітня Організація Інтелектуальної  Власності (WIPO).

Сприяє охороні інтелектуальної власності в усьому світі шляхом забезпечення співробітництва між  державами та забезпечення адміністративного управління багатосторонніми договорами, що регулюють правові та адміністративні аспекти інтелектуальної власності.

Патентний пошук у БД WIPO здійснюється за допомогою пошукової служби PATENTSCOPE, яка забезпечує безкоштовний доступ до Міжнародних патентних заявок та національним / регіональним патентним документам. Патентна база даних WIPO містить інформацію про більш ніж 1,8 млн. опублікованих міжнародних патентах. На сайті з’явився новий пошуковий інструмент, який дозволяє шукати не тільки у колекції міжнародних патентних заявок, але і в патентних колекціях  Африканської Регіональної Організації Інтелектуальної Власності (ARIPO), Аргентини, Бразилії, Куби, Ізраїлю, Марокко, Мексики, Республіки Корея, Сінгапура, Південної Африки, Іспанії і В'єтнаму.

 

PATENTSCOPE

Безкоштовна пошукова система, що забезпечує повнотекстовий пошук у міжнародних опублікованих заявках на патент від Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO).

За допомогою бази даних PATENTSCOPE можна ознайомитися з повним текстом міжнародних заявок, поданих відповідно до Договору про патентну кооперацію (РСТ), з моменту їх публікації, а також з патентними документами національних і регіональних патентних відомств держав-учасниць. Пошук інформації можна вести за допомогою введення ключових слів, імені та прізвища заявників, міжнародну патентну класифікацію та багатьох інших критеріїв пошуку на багатьох мовах.

 

European Patent Organisation EPO или  EPOrg

Європейська патентна організація (ЄПО)

Міжнародна організація, заснована в 1973 році на базі Європейської патентної конвенції,

 що здійснює охорону запатентованих прав на винахід.

Європейська патентна організація  має два органи: Європейське патентне відомство, яке виконує функції її виконавчого органу, і Адміністративну раду, яка виступає в якості наглядового органу.

 Через сайт Європейської патентної організації можна провести пошук патентів по БД: “Worldwide”,  Європейської патентної організації (ЄPO), Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO).

Патентна служба esp@cenet надає вільний доступ до фондів Європейського патентного бюро (European Patent Office (EPO)). База містить понад 60 млн. патентів. Це повні тексти європейських патентів з жовтня 1997 і національні патенти європейських країн, світові патенти, опубліковані Всесвітньою Організацією Інтелектуальної Власності (WIPO) з листопада 1997, японські патенти c 1980, а також додатки патентів, опубліковані в більш ніж 50 країнах всього світу. Пошук здійснюється за ключовими словами, за номером патенту, за назвою компанії-патентодержателя. Пошук можна проводити або через ЄPO-службу, або через патентні організації європейських країн. Робочі мови сайту - англійська, французька, німецька.

 

 

Євразійська патентна організація (ЄАПО)

Міжнародна організація, заснована для виконання адміністративних завдань, пов'язаних з функціонуванням Євразійської патентної системи та видачею євразійських патентів. Членами організації є держави, які раніше входили як республіки до складу СРСР. Офіційною мовою організації є російська мова.

Євразійське патентне відомство (ЕАПВ) виконує роль виконавчого органу Євразійської патентної організації (ЄАПО).

Має більше 30 локальних патентних баз даних, в яких на кінець 2010 р. міститься більше 35 млн. патентних документів. У локальних БД представлені патентні документи ЄАПВ, ВОІВ, Європейського патентного відомства, патентного відомства США, Росії (з 1924г.), а також патентні документи країн СНД і національних патентних відомств країн-членів ЄАПО. У системі реалізовані засоби пошуку в зовнішніх патентних БД цифрових бібліотек інтелектуальної власності (IPDL) та в інформаційних системах: ESP@CENET, EPOLINE, JOPAL та ін.

 

United States Patent and Trademark Office (USPTO)

Повнотекстова база даних патентного відомства США, що налічує декілька мільйонів патентів з 1976 р., які зберігаються у текстовому форматі HTML та графічному форматі TIFF. Патенти з 1790 р. до 1976 р. зберігаються тільки у графічному форматі.

 

Canadian Patents Database 

Пошукова система патентної служби Канади, призначена для пошуку в базі даних канадських патентів. Простий і зручний пошук. Можливе відображення графічних ілюстрацій до патентів. У базі даних понад 1,9 млн.  патентів, починаючи з 1869 року.

 

State Intellectual Property Office (SIPO)

Пошуковий інструмент від Державного відомства інтелектуальної власності Китайської Народної Республіки. Надає вільний доступ до документів на китайській та англійській мовах, починаючи з 1985 р. Є можливість перекладу окремих документів за допомогою технології машинного перекладу CPMT.

 

Patent Abstracts of Japan (PAJ)  

Бази даних Патентного відомства Японії. Пропонує доступ до БД патентів та товарних знаків Японії з 1993 року англійською мовою. На даний момент в БД знаходиться понад 4,7 млн. документів.

 

Industrial Property Digital Library (IPDL)

Онлайн-сервіс для пошуку японських патентів, заявок на патенти, корисні моделі, конструкції і товарні знаки.

 

Korean Intellectual Property Rights Information Service (KIPRIS)  

Пошуковий сервіс Корейської інформаційної служби з прав інтелектуальної власності.

 

Російське патентне відомство ( РОСПАТЕНТ)

Федеральна служба з інтелектуальній власності, патентів і товарних знаків. В інформаційній пошуковій системі можливий пошук по винаходах, рефератах патентних документів, перспективних винаходах, корисних моделях  на російській і англійській мовах. У базі даних Роспатенту налічується понад 2 млн. документа.

 

Google Patent Search 

База даних Google складається з патентів, що містяться в базі USPTO (United States Patent and Trademark Office). Розширений пошук дозволяє здійснювати пошук по таких критеріях як автор, назва, номер патенту, дата. Є зручна можливість збільшення тексту (zoom) та ілюстрацій патентів. Пошукова система використовує спеціальну технологію розпізнавання тексту на фотографіях, яка дозволяє здійснювати пошук навіть по тексту відсканованих патентів.

 

WikiPatents 

Безкоштовна пошукова система патентів, налічує понад 15 млн. патентів. Постійно зростаюча база даних WikiPatents включає патенти і патентні заявки з США, Німеччини, Японії, Великобританії, Канади, Франції, Іспанії та Швейцарії. Про кожний патент видає коротку інформацію, присутня швидка навігація по зображеннях патенту, дозволяє завантаження патентів у різних форматах, таких як TXT, RTF (Word), PDF.  Відображає на карті місце проживання винахідника. WikiPatents також дозволяє перекладати за допомогою технології ГУГЛ, коментувати і оцінювати будь-які патенти.

 

Patent Lens

Онлайн-сервіс патентного пошуку, створений незалежною некомерційною організацією Cambia. Дозволяє пошук патентів з США, Європи, Австралії та ВОІВ. БД містить понад 10 млн. документів.

 

Free Patents Online 

Пошукова система, яка забезпечує швидкий доступ до мільйонів патентів і патентних заявок. Це одна з найпотужніших, швидких і простих систем патентного пошуку в Інтернеті. Free patents online дозволяє здійснювати пошук у БД патентного відомства США, Європейського патентного відомства, Всесвітньої організації інтелектуальної власності і Японському патентному відомстві. Зареєстрованим надає більш широкі можливості, наприклад, сповіщення про надходження нових патентів. На сайті запущено систему відображення патентів на карті світу. 

 

PRIORSMART 

Безкоштовний ресурс, який забезпечує доступ до більше 60 онлайн патентних баз даних. Дозволяє здійснювати пошук за назвою, рефератом, формулою винаходу, іменем власника патенту, іменем винахідника, описом та МПК. Робочі мови -  іспанська, англійська французька, німецька, російська, японська, китайська і корейська.

 

INPADOC 

Світовий покажчик патентів World Patent Index охоплює дані про патентні документи США, Німеччини та інших країн. Дозволяє здійснювати пошук патентів будь-якої галузі знань і промисловості.

 

 

Патентна база України

 

База патентів України

Матеріалами бази є патенти на винаходи зареєстровані на території України. Для перегляду та ознайомлення доступна інформація про авторів, датах публікації та описи винаходів.

Тут Ви знайдете моделі і креслення різних пристроїв, механізмів, пристосувань. А так само безліч способів і методів одержання, виготовлення та виробництва виробів, препаратів, матеріалів і багато чого іншого.

 

Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Академії правових наук України

Проведення експертних досліджень і оцінок об'єктів інтелектуальної власності. Правила реєстрації авторського права. Можливість завантажити зразки документів. Онлайн-консультація. Контакти.

 

Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності

Керівництво та структура служби. Плани діяльності і поточна статистика.

Огляд законодавства України в сфері інтелектуальної власності. Новини та заходи сфери. Контакти.

 

Український інститут промислової власності (Укрпатент)

Огляд об'єктів промислової власності: винаходи, корисні моделі, знаки для товарів і послуг та ін. Стандарти в сфері інтелектуальної власності. Онлайн-система подачі заявок. Реквізити.

 

Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг 

(Відділення інновацій Укрпатент)

Безкоштовні консультації стосовно загальних питань у сфері правової охорони об’єктів інтелектуальної власності. Найкоротші терміни виконання пошуків на тотожність та схожість. Найповніші нормативно-правові бази та зібрання нормативних і правових актів у сфері інтелектуальної власності.

 

Українське агентство з авторських та суміжних прав

Управління на колективній основі і захист майнових прав вітчизняних і зарубіжних авторів на території України. Усунення порушень в галузі авторського права в переговорному або судовому порядку. Попередження правопорушень у сфері інтелектуальної власності шляхом підвищення інформованості громадськості в області авторського права. Сприяння становленню та розвитку загальної правової системи у сфері інтелектуальної власності та колективного управління авторськими правами на Україні.

 

Цифрова патентна бібліотека України

Надання віддаленим користувачам можливості здійснювати оперативний доступ до електронних патентно-інформаційних ресурсів (фондів) та інших електронних джерел для отримання необхідних достовірних відомостей (даних) стосовно винаходів, корисних моделей, промислових зразків, а також відомостей, необхідних для набуття, охорони та захисту прав на відповідні об'єкти права інтелектуальної власності.

bottom of page