top of page

 

ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІОТЕКИ

Електронна бібліотека – документальна автоматизована інформаційна система, у якій документи (статті, монографії, звіти, реферати і т.п.) зберігаються, як правило, у повнотекстовому вигляді на електронних машинних носіях і можуть надаватися користувачам по їхніх запитах через телекомунікаційні мережі.

 

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Основний науково-інформаційний центр України. Член багатьох міжнародних та вітчизняних бібліотечних об'єднань, асоціацій, архівів і документних центрів.

 

Libruk

Українська електронна бібліотека

Ресурс, на якому зібрано твори різних за жанром і часом українських письменників-класиків та сучасних авторів. На сайті Ви зможете завантажити книги у найбільш популярних електронних форматах – fb2, epub, mobi. Також книги доступні для читання онлайн, де є змога не тільки запам'ятати останню прочитану сторінку, а й налаштувати під себе відображення книги. При цьому не потрібно проходити реєстрацію. На сторінках електронної бібліотеки Libruk є можливість прочитати скорочену біографію для знайомства з життєвим та творчим шляхом письменників України. На сайті створений розділ, де можна розміщувати власні твори.

 

ELibUkr

«Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України»  інноваційний проект, що об’єднує бібліотеки вищих навчальних закладів, національні бібліотеки та інші організації України. Метою проекту є забезпечення доступу до світової наукової інформації, створення власних академічних ресурсів, а також інтеграція української науки та бібліотечної справи у світову наукову комунікацію.

Реалізація проекту сприяє розвитку громадянського суспільства та демократичного процесу в Україні, надаючи доступ до великої кількості інформаційних ресурсів для максимальної кількості користувачів.

Проект передбачає передплату ліцензованих інформаційних продуктів для кожного університету – електронних журналів, електронних книг, баз даних – найважливішого ядра світових інформаційних ресурсів, що покривають усі галузі знань (наука, техніка, медицина, соціальні та гуманітарні науки).

Основу ELibUkr© становить єдиний потужний портал, який спрямовує користувачів до всіх типів електронної інформації. Студенти, викладачі і науковці отримують вільний доступ до всіх ресурсів проекту.

 

Правознавець

Електронна бібліотека юридичної літератури. Повнотекстові джерела класифіковано за галузями права.

 

Електронна бібліотека підручників

Бібліотека містить українські підручники за всіма основними галузями знань.

 

Діаспоріана

Електронна бібліотека є проектом зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції. Містить рідкісні видання різного спрямування.

 

Культура України

 Електронна бібліотека містить  колекції, спрямовані на поширення знань про культуру України.

Інтегрований ресурс орієнтований на широке коло користувачів.

 

Ізборник

 Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації — проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проекту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції. Таким тлом слугують літописи, хроніки та історичні документи.

 

World Digital Library(WDL)

Світова цифрова бібліотека

Міжнародний проект, ініційований Бібліотекою Конгресу США.

Надає безкоштовний доступ до різних типів цифрових матеріалів 7 мовами, які представляють культуру різних країн світу. Це безкоштовний доступ до рідкісних книг, карт, рукописів, фільмів і фотографій.

 

Google Book Search

Світова електронна бібліотека книг.

 

Europeana

Європейська електронна бібліотека, відкрита у листопаді 2008 року.

 

Gallica

Одна з найбільших електронних бібліотек світу. ЇЇ основу складають фонди Національної бібліотеки Франції. Багато вільних творів, переважно французькою, можна скачати у форматі PDF.

 

Проект Гутенберг

Найстаріша електронна бібліотека (вільні твори переважно німецькою, англійською).

 

Trove

Ресурси Австралійської Національної бібліотеки.

 

Вільна бібліотека Open Library 

Проект некомерційної організації Internet Archive у співпраці з Open Content Alliance

 

Early European Books

Колекція ранньоєвропейських книжок від початку книгодрукування до 1701 року.

 

 eLIBRARY.RU

Научная электронная библиотека

Найбільший російський інформаційно-аналітичний портал в галузі науки, технологій, медицини та освіти, що містить реферати та повні тексти понад 19 млн. наукових статей і публікацій, в тому числі електронні версії понад 3900 російських науково-технічних журналів, з яких понад 2800 журналів у відкритому доступі.

 

Grebennikon

Електронна бібліотека

Містить статті, опубліковані в спеціалізованих журналах Видавничого дому «Гребенников».

Має зручний рубрикатор (250 тем). Містить докладні анотації до статей. Володіє можливістю пошуку статей за автором, назвою і ключовими словами.

 

Bibliophika

Електронна бібліотека створена на основі оцифрованих фондів Державної публічної історичної бібліотеки Росії. Містить документи видані до 1917 року.

 

Докусфера

Проект Російської національної бібліотеки з забезпечення доступу до власних електронних фондів.

 

Научная электронная библиотека ГПНТБ России

Ресурс Державної публічної науково-технічної бібліотеки Росії . Фонд містить оцифровані копії технічної літератури.

 

Руниверс

Відкрита факсимільна бібліотека історичної літератури, виданої в Росії в ХIХ - поч. ХХ ст. Містить російських філософів, які були виведені з культурного обігу майже на сторіччя і більше не перевидавалися.

 

Электронная библиотека Российской государственной библиотеки

Фонд електронної бібліотеки складається з оцифрованих копій стародруків та старовинних рукописів, сучасної літератури з усіх галузей знань, колекції нотних видань та бібліотеки дисертацій.

bottom of page