Миколаївський інститут права
Бібліотека
Національного університету "Одеська юридична академія"
"При школах надлежит быть библиотеке довольной, ибо без библиотеки Академия яко без души".
Духовный регламент. Раздел "Дома училищные". Параграф 8.
АРХІВИ ТА РЕПОЗИТАРІЇ
Електронний архів документів - це система зберігання документів в електронному вигляді, що забезпечує надійність зберігання документів, конфіденційність і розмежування прав доступу, відстеження історії використання документа, зручність і швидкість пошуку. Зазвичай електронний архів працює з неструктурованими документами (текстові документи, електронні таблиці, графічні файли та ін.), які забезпечуються деяким структурованим описом (картка документа). Електронний архів відноситься до класу систем управління корпоративним контентом (Enterprise Content Management).
Архіви чи репозитарії відкритого доступу – це цифрові колекції наукових статей, які поповнюють самі автори. Якщо йдеться про журнальні статті, то їх архівують або перед публікацією (препринт), або вже після публікації (постпринт). Такий спосіб архівування називають "самоархівуванням". Репозитарії також містять метадані кожної статті (назву, автора та інші біографічні деталі) у форматі Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting (OAIPMH, Протокол для Збору Метаданих Ініціативи Відкритих Архівів). Щоб дістатися цих архівів, Ви можете скористатися Google або іншими спеціалізованими пошуковими системами. Ці пошукові системи постійно збирають дані архівів з усього світу та творять світову базу даних поточних наукових досліджень.
Репозитарії відкритого доступу можуть бути мультидисциплінарними та міститися в університетах чи інших науково-дослідницьких організаціях. Або можуть бути централізованими і тематичними.
Одна з найбільших мультидисциплінарних наукових баз даних – міжнародний покажчик
(Registry of Open Access Repositories) – реєстр усіх репозитаріїв та інших джерел відкритої інформації в усьому світі. Розміщується в Університеті Саутгемптона (Великобританія), є частиною EPrints.org мережі
Рейтинг електронних архівів та університетів світу
Cтворено з ініціативи Cybermetrics Lab, найбільшого державного органу досліджень в Іспанії. CSIC є одним з перших основних науково-дослідних організацій в Європі
Довідник наукових інституційних репозитаріїв відкритого доступу. Розроблений і підтримується Ноттінгемським університетом (Великобританія)
HighWire Press - репозитарій підрозділу бібліотеки Стенфордського університету.
Cogprints - відкритий репозитарій з гуманітарних наук та комп'ютерної техніки.
Відкритий архів з бібліотечних та інформаційних наук (понад 3, 5 тис. текстів).
Simple Search Metadate (SSM)
Система пошуку у відкритих архівах України
Індексуються метадані з різних архівів України і забезпечується централізований пошук у відкритих архівах. Система підтримується Інститутом програмних систем НАН України та Житомирським державним університетом імені Івана Франка.
Проект «Електронна бібліотека України» для вчених України, університет яких не підтримує власний (інституційний) відкритий електронний архів.
Електронний архів розсекречених матеріалів СБУ
Матеріали, пов’язані з діяльністю радянських органів безпеки та історією Українського визвольного руху, систематизовані та об’єднані тематично (Голодомор 1932-33 рр., діяльність ОУН-УПА, Репресії в Україні, Дисидентський рух тощо).
Відкритий гуманітарний архів
Архів заснований Центром гуманітарних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка 2007 року за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Він відкритий для діяльних спільнот, інституцій та окремих дослідників, готових розміщувати для тривалого зберігання й доступу власні наукові монографії, статті, рецензії, огляди, джерельні матеріали і бази даних, музейно-архівні колекції, дослідницькі й культурні проекти, навчальні матеріали, презентації, каталоги й бібліографії.
Електронні архіви України
Діючі відкриті е-архіви в інституціях України.
Архів рідкісних видань та рукописів для науки та освіти Цей ресурс створюється Центральної науковою бібліотекою Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Архів eScriptorium містить повні електронні версії (або фрагменти) рідкісних видань і рукописів і створюється в освітніх та наукових цілях. Розміщені в ньому електронні версії документів, як і оригінали, є власністю бібліотек, які їх надали.
Архів містить такі колекції: Рукописи та рукописні книги, Іноземні стародруки, Видання кириличного друку, Видання гражданського друку, Українські видання, Рідкісні та цінні видання та ін.
Електронний архів Українського визвольного руху
Спільний проект Львівського національного університету імені Івана Франка та Центру досліджень визвольного руху за участю Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького".
Архів надає у вільному інтернет-доступі понад 10 000 систематизованих та описаних електронних копій документів з історії ОУН та УПА.